ONLINE MAGAZÍN BYMODELS - ROZHOVORY - RADY - TIPY - NOVINKY - VŠE NA JEDNOM MÍSTĚ

REKLAMA

Dětenice: Středověká zábava, chutné pivo a kulturní památky na jednom místě

19.05.2021 08:21

Kudy za zábavou a zážitky?

Směrem na jihovýchod od Mladé Boleslavi se rozkládá obec Dětenice, která se sice nepyšní významnou rozlohou, ovšem tuto skutečnost kompenzuje mnoha zážitky, které zde při návštěvě získáte.

Po příjezdu do cíle se zdá, že jste dorazili jen do jedné z mnoha běžných českých vesnic. Za dveřmi jedné z místních restaurací se ale skrývá nečekané překvapení. Místo žárovek oheň planoucí na pochodních, obsluha oblečená ve středověkých plátěných košilích a stoly prohýbající se pod lahůdkami doby románské a gotické. To vše je doplněno o program s čarodějnicemi, rytíři, komedianty a třešničkou na dortu je jen ohnivá show po výborné večeři.

Plán na několik dní

Tím ovšem zábavný program Dětenic ani zdaleka nekončí. Hlavu můžete složit i s celou rodinou v běžném nebo rustikálním hotelu, kde si připomenete, jak spali naši předkové v dobách minulých. Jakmile se ráno probudíte do nového dne, můžete se vydat na návštěvu zdejšího pivovaru, kde ochutnáte několik druhů tohoto nápoje a seznámíte se s jeho historií zábavnou formou v přilehlém muzeu s detailně propracovanými, malovanými figurami.

Za kulturou do barokního zámku

K historické barokní stavbě se dostanete procházkou přes upravenou zahradu plnou zeleně. Zde vás průvodce seznámí se všemi důležitými pokoji v zámku, poskytne informace o původních majitelích, a dokonce pro náročnější nabídne i možnost domluvit si v zámku nocleh.

V blízkém okolí

Pokud ani po těchto zážitcích nebudete mít dost nebo vaše děti budou prahnout po dalších výletech, stavte se cestou domů nebo během výletu v blízkém Jičíně. Město Rumcajse, Manky a Cipíska vám nabídne půvabné historické centrum, muzea, mincovny a bohatě vybavené galerie.

Nepřihlášený